Wielka majówka z Funduszami Europejskimi

Zaczyna się 7 maja i potrwa do 10 maja. W tych dniach w całej Polsce, i oczywiście w naszym regionie, odbędą się imprezy, pikniki, promujące inwestycje, które udało się zrealizować dzięki Funduszom Europejskim. Naprawdę warto wziąć w nich udział!

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to niepowtarzalna okazja, by obejrzeć wiele miejsc za darmo lub z dużą zniżką, zajrzeć do obiektów, które zwykle są zamknięte dla zwiedzających. Zwłaszcza że beneficjenci projektów, realizowanych przy wsparciu unijnym, przygotowali wiele atrakcji dla zwiedzających.

Rajd, mecz, piknik… i festiwal klocków

A oferta w naszym regionie jest bardzo szeroka i atrakcyjna. Każdy znajdzie coś dla siebie. Można spędzić dzień aktywnie, na sportowo, np. rozgrywając mecz koszykówki na Orliku w Puńsku, biorąc udział w zawodach sportowych w Becejłach, w rajdzie rowerowym wzdłuż punktów obsługi ruchu turystycznego Sokólszczyzny czy w zajęciach aqua fitness na Pływalni Miejskiej nr 2 w Łomży lub wspinaczce na ściance w hali sportowej OSiR w Suwałkach. Znajdziemy też wiele propozycji dla rodzin, m.in. piknik europejski w Parku Miejskim w Suchowoli, pokazy akcji ratowniczych Straży Pożarnej w Augustowie i Suwałkach, festyn w Łomży, festiwal klocków w Drohiczynie, gry i zabawy na stadionie w Białymstoku czy majówka na plaży w Dojlidach.

Wiele jest też propozycji kulturalnych i naukowych, jak: spotkania z przyrodą, nauką i sztuką w Muzeum Przyrody w Drozdowie, Międzynarodowe Plenery Garncarstwa i Kowalstwa Tradycyjnego w Czarnej Białostockiej, Dzień z Inżynierią Genetyczną w Wyższej Szkole Medycznej w Białymstoku czy zwiedzanie Opery i Filharmonii Podlaskiej z przewodnikiem.

Program na stronie internetowej

Atrakcji jest dużo, dużo więcej, nie sposób je wszystkie wyliczyć. Ale łatwo można do nich dotrzeć! Na stronie internetowej www.dniotwarte.eu znajdą Państwo informacje o wszystkich imprezach organizowanych w Polsce podczas Dniach Otwartych wraz z opisem atrakcji: programem, godzinami otwarcia, mapką dojazdu.

Zachęcamy Państwa do wspólnej zabawy! Przekonajmy się, jak zmienia się nasz kraj i nasz region dzięki Funduszom Europejskim.