Tak wyglądały tegoroczne Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny FE w Łomży zorganizował:

  1. W dniu 11 maja 2018r. konkurs dla dzieci w wieku przedszkolnym na najlepszy plakat „Unia Europejska w oczach dzieci”. Do konkursu zgłosiło się 10 dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci wykonały plakaty kredkami i farbami, na których przedstawiły swój pomysł na obraz Unii Europejskiej. Najlepsze plakaty zostały nagrodzone, pozostałe dzieci otrzymały upominki.
  2. W dniu 12 maja 2018r. zaproszono dzieci w wieku szkolnym, które uczestniczyły w grach zorganizowanych przed budynkiem. Dzieci malowały także kredą flagę Unii. W grach uczestniczyło 10 dzieci. Najlepsze dziewczynki otrzymały nagrody, pozostałe upominki.
  3. 13 maja 2018r. zorganizowano konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. W konkursie brało udział 5 osób. 2 osoby z taką sama ilością punktów otrzymało nagrody, pozostałe osoby, biorące udział w konkursie otrzymały upominki.

Ogółem w Dniach Otwartych UE wzięło udział 25 osób.

Przy okazji rodzice dzieci skorzystali z konsultacji przeprowadzonych przez konsultanta ds. funduszy europejskich. Rozdano również ulotki i broszury dotyczące projektów, z których mogą skorzystać beneficjenci lub potencjalni beneficjenci.