Samorząd Województwa Podlaskiego wspiera przedsiębiorstwa z regionu

Samorząd województwa organizuje bezpłatne misje gospodarcze dla podlaskich przedsiębiorców na Zachód. Ich cele i założenia były przedmiotem środowej (2.03) konferencji w urzędzie marszałkowskim. Opowiedzieli o nich: wicemarszałek Marek Olbryś oraz Mariusz Dąbrowski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej UMWP.

nicjatywa samorządu ma pomóc eksporterom z regionu w nawiązaniu kontaktów na rynkach Europy Zachodniej.

– W obliczu agresji rosyjskiej na Ukrainę chcemy ułatwić współpracę podlaskim przedsiębiorcom z kontrahentami z Francji, Belgii i Wielkiej Brytanii. Spotkać się nimi w ramach programu współpracy gospodarczej – rozpoczął Marek Olbryś, wicemarszałek województwa.

Kierunek – Zachód

Pierwszym kierunkiem będzie Francja. Planowane tam seminarium biznesowe, które odbędzie się 6 kwietnia w Paryżu, będzie doskonałą okazją do promocji regionalnych produktów i usług oraz rozwijania relacji biznesowych z partnerami francuskimi.

– Chcemy wspierać nasze przedsiębiorstwa! Monitorujemy sytuację na bieżąco. Podlaski biznes powinien przekierować się na rynki zachodnie – mówił Mariusz Dąbrowski. – W kwietniu jedziemy do Paryża, w maju do Brukseli i w czerwcu do Londynu. Z kolei w drugiej połowie roku planujemy misje branżowe do Niemiec i krajów bałtyckich. Będzie to okazja do spotkań z kontrahentami z tamtej strony pod auspicjami urzędu marszałkowskiego – zapowiedział.

Nabór na misję do Paryża

Każdy z tych wyjazdów jest bezpłatny dla ośmiu przedsiębiorstw z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Koszty pokrywane są w znacznej części z funduszy europejskich.

– Jestem przekonany, że te pieniądze będą dobrze wykorzystane – zapewnił wicemarszałek Olbryś.

Nabór na misję gospodarczą do Paryża już się rozpoczął i potrwa do 7 marca. Następne kierunki to Bruksela i Londyn. Tu zgłaszać się będzie można kolejno w połowie marca i kwietnia. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Invest In Podlaskie.

– Zachęcamy wszystkich przedsiębiorców, zwłaszcza z sektora MŚP, żeby odwiedzali naszą stronę i rejestrowali się na nasze misje – podsumował Mariusz Dąbrowski.

Więcej informacji na stronie wrotapodlasia.pl