
Umowa została zawarta pomiędzy Województwem Podlaskim a Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży w dniu 14 kwietnia 2026r.
Nr umowy: BIF/2/2026
Podstawowym celem umowy jest realizacja zadania własnego Województwa Podlaskiego, służącemu służącego zaspokajaniu potrzeb społecznych na jego obszarze, w zakresie zarządzania środkami finansowymi, poprzez działania ukierunkowane na promowanie i wspieranie rozwoju gospodarczego województwa podlaskiego w oparciu o Strategię Inwestycyjną. Strategia zakłada m. in. powtórne wykorzystanie środków zwróconych z instrumentów finansowych wdrażanych w ramach RPOWP 2007-2013 i RPOWP 2014-2020, realizując przy tym cele powyższych instrumentów finansowych oraz założenia Strategii Rozwoju Województwa 2030.